Späť na zoznam
6. júl 2020
Journal

Precvičte si svoj čuch

Začnite zaznamenávať pachy okolo vás v každodennom živote. Svoje vnímanie tak prepojíte s vaším nosom a zlepšíte svoj čuchový zmysel.

Nadýchnite sa pripravenej kávy alebo čaju pred prvým dúškom, privoňajte k mentolovej vôni vašej zubnej pasty alebo sladkých citrusov vo zvlhčovači, a zaznamenajte arómy vo vzduchu, ako napríklad čerstvo pokosenú trávu, či mokré listy. Tým, že upriamite pozornosť na hoci aj bežné vône, zvýšite tak vaše čuchové schopnosti.

Cvičenie pre voňavý zážitok

Zapojte čuchové receptory výberom niekoľkých aróm, ktoré máte radi a voňajte ich jednotlivo každý deň. Pokúste sa niekoľkokrát v menších dávkach jemne vdýchnuť nosom namiesto jedného hlbokého nádychu a neutralizujte túto zmes privoňaním k pokožke zápästia či ruky.

Posilnite voňavý zážitok predstavami pred a po odznení vône. Striedajte vône pravidelne na rozšírenie asociácií aróm a schopnosti identifikovať charakteristiky vôní a príchutí v káve, víne a parféme.

Zo štúdií vyplýva, že náš čuch môže byť zdokonalený vďaka cvičeniu. Využite maximum z čuchovej kapacity po cvičení vzorkami parfémov. Odborníci tvrdia, že najmenej jedno cvičenie, po ktorom sa spotíme, redukuje stratu čuchu vekom.

Vône ovplyvňujú zdravie

Náš čuchový zmysel je priamo spojený s vnímaním chute, tým, že zdokonalíme čuch, posilníme aj vnímanie chutí. S lepším čuchom zaznamenáte aj to, ako sú úzko prepojené spomienky a vône.

Len s jedným malým závanom môžete zavítať do ríše nostalgie. Vďaka tomu, že má vôňa dopad na naše emócie a ovplyvňuje zdravie, môžete okamžite zlepšiť náladu alebo vytvoriť pohodové prostredie s vôňou.

Zdroj foto: unsplash.com
 


Podobný obsah


22. február 2018
Journal

Prevoňajte váš biznis s difúzorom vône

Keď sa spojí čistý a nadčasový dizajn so špičkovou technológiou rozptyľovania vonných častíc do priestoru za studena, výsledkom je príjemný a intenzívny, no nie vtieravý zážitok z vône. Áno, hovoríme o našich difúzoroch vône.

27. apríl 2017
Journal

Dokáže vôňa čokolády zvýšiť predaj kníh?

Každý pozná chuť čokolády. Je sladká, krémová, lahodná... Môže pomôcť aj pri predaji? Vôňa čokolády šíriaca sa v kníhkupectve zvyšuje u zákazníkov chuť nakupovať svoje budúce obľúbené knihy.

10. august 2020
Journal

Dlhšie strávený čas vo voňavej predajni

Niektoré vône majú vplyv na to, čoho, a koľko si kúpite. Správna aromatizácia dokonca môže podnietiť ku kúpe prestížnejších produktov.

Zaujali sme vás?

Pomocou aroma marketingu je možné pozitívne ovplyvňovať správanie vašich zákazníkov, zvýšiť produktivitu vašich zamestnancov a vytvárať kladné a dlhodobé emócie spojené s vašou značkou.