Späť na zoznam
20. september 2019
Vône

Naštartujte svojich zamestnancov sviežimi vôňami

Niektoré štúdie odhalili blahodárne účinky mentolových i citrusových vôní. Ako však môžeme tieto prínosy využiť v každodennom živote?

Vôňa mäty priepornej je skoro synonymom pocitu sviežosti. Pravidelný závan mäty totiž môže pomôcť znížiť chuť do jedla, a tým aj príjem kalórií. 

Menej hladu viac motivácie

Štúdia na Wheeling Jesuit University (Západná Virgínia, USA) ukázala, že po aróme mätového oleja uvoľňovaného každé dve hodiny do ovdzušia, sa účastníci cítili menej hladní, a prijali menej kalórií počas týždňa, ako tí, ktorí s mätovým olejom do kontaktu neprišli. Rovnaký tím tiež odhalil, že vďaka inhalácii mätového oleja, sa účastníci cítili viac povzbudení a čulí. Naše vône ENERGY či MINT majú rovnaké účinky. Mäta pieporná je naviac zaručeným „zlepšovákom“ nálady, a navodzuje pocit šťastia. Štúdia tiež potvrdzuje účinky na športovcoch, ktorí sa pri mätovom závane cítili viac motivovaní a uvoľnení.

Keď nepomáha ani šálka kávy

Útlm, ktorý sa dostaví už ráno po prvej káve poznáme v práci hádam všetci. Naša pozornosť popoludní často klesá, a nepomôže ani vyvetranie miestnosti čerstvým vzduchom. Kvalita ovzdušia v kancelárii, tak ako aj pitný režim, má významný vplyv na náš výkon, motiváciu a kreativitu. Ďalším „zlepšovákom“ pracovného prostredia je správne zvolená kompozícia vôní, ktorá významným spôsobom zvyšuje sústredenie a znižuje vplyv stresu počas pracovného dňa. Napríklad už len malá dávka vône mäty prinesie do vašej kancelárie potrebnú dávku energie a sviežosti. Viac o tom, ako dokáže voňavé prostredie pomôcť zlepšiť kvalitu kancelárií nájdete TU.

Pomaračový pokoj

Podobný experiment bol vykonaný v Brazílii, ktorý vyzval účastníkov vdychovať počas piatich minút jednu z vôní: pomarančovú vôňu a vôňu čajovníkového oleja. Účastníci, ktorí cítili vôňu pomaranča, zaznamenali nižšiu úroveň stresu počas ďalšieho testu. Pri zacítení pomaranča sa totiž znižuje naša úroveň stresu. Ak by ste chceli osviežiť váš domov týmito vôňami, vyskúšajte niektorú z našej širokej ponuky pomarančových vôní alebo bergamotovú vôňu s navodením pocitu uvoľnenia.  

Zdroj štúdie: wju.edu

Zdroj obrázkov: pexels.com, unsplash.com

 


Podobný obsah


9. jún 2021
Vône

Exotická a podmanivá vôňa santalového dreva

Jednou z najlákavejších a všeobecne veľmi využívaných vôní aroma marketingu je vôňa santalového dreva. Jedinečné teplé a sladké drevité tóny pôsobia upokojujúco a príjemne. Vôňa santalového dreva zlepšuje náladu a zvyšuje pozornosť.

8. február 2021
Vône

Éterické oleje znížili vírusovú infekčnosť o viac ako 96%

Komparatívna štúdia antivírusových účinkov vybraných esenciálnych olejov

Zaujali sme vás?

Pomocou aroma marketingu je možné pozitívne ovplyvňovať správanie vašich zákazníkov, zvýšiť produktivitu vašich zamestnancov a vytvárať kladné a dlhodobé emócie spojené s vašou značkou.