Späť na zoznam
8. február 2021
Vône

Éterické oleje znížili vírusovú infekčnosť o viac ako 96%

Komparatívna štúdia antivírusových účinkov vybraných esenciálnych olejov

Éterické oleje sú komplexné prírodné zmesi, ktorých hlavnou zložkou sú terpény a fenylpropanoidy. Tie sú priamo zodpovedné za ich biologické vlastnosti, a teda priaznivé protibakteriálny a antivírusové účinky. Esenciálne oleje z eukalyptu, Čajovníka a Tymiánu s ich hlavnými monoterpénovými zlúčeninami ako alfa-terpinén, gama-terpinén, alfa-pinén, p-cymén, terpinen-4-ol, alfa-terpineol, tymol, citral a 1,8-cineol boli laboratórne testované v boji proti vírusu herpes simplex typu 1 (HSV-1).

Výsledok bol ohromujúci

Pomocou týchto éterických olejov a ich zlúčenín sa podarilo znížiť vírusovú infekčnosť až o 96% a inhibovať  (spomaliť) HSV-1 vírus až o 80%. 

Zaujímavé bolo aj zistenie, že ak sa tieto prírodné liečivá pridali priamo do hostiteľských buniek ešte pred infekciou alebo až po infikovaní, liečivé účinky boli mierne. To potvrdzuje priaznivý vplyv esenciálnych olejov na imunitných systém a jeho podporu v prípade infekčných ochorení. Avšak na prekvapenie, éterické oleje a ich vzácne monoterpény vykazovali vysokú antivírusovú účinnosť v boji proti HSV-1 priamou inaktiváciou voľných vírusových častíc rozptýlenýchv prostredí. To znamená, že esenciálne oleje sú veľmi účinné v boji proti vírusom priamo v prostredí v ktorom prežívajú a striehnu na svojho hostiteľa. Tieto priestory ako lekárne, predajne, ambulancie, čakárne, rôzne showroomy, či gastronomické zariadenia predstavujú vysoké riziko nákazy s už spomínanými vírusmy, baktériami alebo inými bežne vysktujúcimi sa patogénmy v uzavretom ovzduší. Preto najúčinejšia prevencia pred ochorením je práve dezinfekcia priestorov. Dezinfekcia prírodnými esenciálnymi olejmi Vám zabezpečí  "čistý vzduch", ktorý ako sa čoraz viac ukazuje, je pre naše zdravie veľmi dôležitý. 

Všetky spomínané prírodné liečivá (esenciálne oleje) interagovali s testovaným vírusom, čím výrazne znemožnili jeho infkečnosť. V tomto prípade však máme jednoznačného víťaza. Esenciálny olej z čajovníka vykazoval desaťnásobne výšší index selektivity a nižšiu toxicitu ako ostatné testované motnoterpény. 

Na základe týchto skutočností naši kolegovia z Nemecka vytvorili vôňu NATURAL POWER, ktoréj základnou zložkou je práve čajovníkový éterický olej extrahovaný z listov, konárov a koreňov austrálskeho čajovníka Melaleuca Alternifolia a jemu príbuzných stromov. Táto jedinečná vonná substancia má preukázateľné dezinfekčné a protizápalové účinky, ktoré sa vyznačujú najmä v boji proti širokému spektru baktérií, vírusov a parazitov.

Zdroje: Astani A1, Reichling J, Schnitzler P. / Copyright (c) 2009 John Wiley & Sons, Lt 

Zdroj foto: unsplash.com

Tieto jedinečné dezinfekčné vône sú ihneď dostupné v našom novom vonnom programe. Pre viac informcáií nás neváhjate kontaktovať .


Podobný obsah


9. jún 2021
Vône

Exotická a podmanivá vôňa santalového dreva

Jednou z najlákavejších a všeobecne veľmi využívaných vôní aroma marketingu je vôňa santalového dreva. Jedinečné teplé a sladké drevité tóny pôsobia upokojujúco a príjemne. Vôňa santalového dreva zlepšuje náladu a zvyšuje pozornosť.

20. september 2019
Vône

Naštartujte svojich zamestnancov sviežimi vôňami

Niektoré štúdie odhalili blahodárne účinky mentolových i citrusových vôní. Ako však môžeme tieto prínosy využiť v každodennom živote?

10. december 2020
Vône

Vôňa zimného vzduchu

Ktoré vône si spojíte s chladom? Je ním akurát tak dym z komína? Studený deň vonia inak ako horúci, ktorý je plný intenzívnych vôní ako: letný dážď či pokosená tráva.

Zaujali sme vás?

Pomocou aroma marketingu je možné pozitívne ovplyvňovať správanie vašich zákazníkov, zvýšiť produktivitu vašich zamestnancov a vytvárať kladné a dlhodobé emócie spojené s vašou značkou.