Späť na zoznam
24. október 2017
Marketing

Ako sme prevoňali tohtoročný Fashion LIVE!

Aroma marketing tento rok prevoňala najočakávanejšie módne podujatie Fashion LIVE! vlastnou vôňou, špeciálne pripravenou pre tento ročník.

Fashion LIVE! je módne podujatie (konajúce sa prvýkrát v roku 2013), ktoré každoročne prináša aktuálne módne trendy a vychytávky zo svetovej aj domácej módnej scény. Aj tento ročník sa konal v krásnych priestoroch Starej tržnice v centre Bratislavy. Okrem samotných prehliadok mali návštevníci možnosť nazrieť aj do dizajnérskych showroomov. 

Tohtoročné podujatie sa však od tých predchádzajúcich niečím líšilo - bolo prevoňané. Organizátorom sme navrhli, aby na návštevníkov zapôsobili aj najsilnejším zmyslom, čuchom, keďže vôňa umocňuje celkový dojem a vytvára oveľa silnejšie spomienky. Oni sa nášho nápadu radostne chopili a výsledok stál za to. 

Vôňa tohtoročného Fashion LIVE!

Unikátne podujatie si žiada unikátnu vôňu. Napríklad takú, ktorá kombinuje exotické tóny bergamontu a svieže tóny kalábriského citrónu. Kvetinovo-bylinnú arómu ruží, ľalie, fialky, jasmínu a levandule dopĺňajú mužné drevité tóny, céder, santalové drevo a ďalšie zložky, ktoré tak výborne dotvárali celkový dojem prehliadok. 

Naše riešenie 

Naším cieľom bolo dodať priestoru exkluzívny nádych od miest na sedenie až po miesta, kde sa hostia najčastejšie zdržiavali. Obzvlášť sme si dali záležať na tom, aby vôňa návštevníkov zasiahla hneď pri vstupe do priestorov Starej tržnice a vytvorila im tak úvodný WOW efekt. 

Na podujatí sme použili dve zariadenia - Aroma Streamer 850 a Aroma Streamer 750, ktoré zaručujú rýchle a rovnomerné rozptýlenie vonných častíc v priestoroch spoločne až do 900 m2 a 2 700 m3. Naše difúzory vône sú vyrobené v Nemecku a ich materiálové zloženie kov a plexisklo ich predurčujú na pohodlnú a bezstarostnú prevádzku, čo sa nám každým zrealizovaným podujatím len potvrdzuje. Navyše, sú dizajnovo jednoduché a elegantné, a preto bez problémov splynuli s okolím. 

Existujúca nosná železná konštrukcia Starej tržnice nám umožnila rozmiestniť aromatizačné jednotky  priamo na ne. Tým sme sme zabezpečili ideálne riešenie pre tzv. vonné ostrovy - pri vstupe do priestorov Starej tržnice k navodeniu tej správnej atmosféry a v samotných priestoroch. 

A aká bola spokojnosť organizátorov?

Ďakujem za skvelý nápad a realizáciu. Musím povedať, že sme mali veľmi dobré ohlasy. Myslím, že to perfektne dotvorilo atmosféru celého eventu. A najmä nám to teda pomohlo zachrániť krízovú situáciu s kanalizáciou hneď v úvodný deň.

- Zora Husarčíková

Áno, čítate správne. Hneď v prvý deň podujatia praskla pred Starou tržnicou kanalizácia, ktorá teda s príjemnou vôňou nemala nič spoločné. Avšak naše vôňe nielen voňajú ale obsahujú aj účinnú látku eliminujúcu zápach. Spolu s naším technickým vybavením mali návštevníci o to väčší vonný kontrast. 

Takto sme dodali tohtoročnému podujatiu Fashion LIVE! ďalší so zmyslov a veríme, že sa nám ho podarilo posunúť opäť o stupeň vyššie. Cítili ste rozdiel?
 


Podobný obsah


3. február 2020
Marketing

Ako pôsobila vôňa na Mercedes Benz Fashion weeku?

Módna horúčka v Sydney bola odhalením kolekcií najpopulárnejších dizajnérov Austrálie.

11. november 2019
Marketing

Aroma branding - budujte image značky cez vône

Pri nakupovaní nás ovplyvňuje hneď niekoľko faktorov - značka, kvalita, zákaznícky servis, cena a tak ďalej. Dôležitú úlohu tu však zohráva ľudské podvedomie, na ktoré najintenzívnejšie vplýva čuchový zmysel.

25. november 2021
Marketing

Značky hľadajú svoju identitu cez vône

Existujú isté vône ako napríklad tie, ktoré evokujú teplé sušienky, čerstvo pokosenú trávú či more, ktoré v nás vyvolávajú silné spomienky a rôzne emócie. Niekto je pri ich zacítení šťastný, niekto spokojný, niekto napríklad sentimentálny či energický.

Zaujali sme vás?

Pomocou aroma marketingu je možné pozitívne ovplyvňovať správanie vašich zákazníkov, zvýšiť produktivitu vašich zamestnancov a vytvárať kladné a dlhodobé emócie spojené s vašou značkou.