Odstránenie zápachu

Väčšina našich špeciálne vyvinutých vôní obsahuje účinnú zložku, ktorá má schopnosť odstraňovať a neutralizovať nežiadúce pachy rýchlo a efektívne. Pritom výsledný efekt odstránenia zápachu je dlhodobý.

 • Vlastníte či prevádzkujete obchod, kaviareň, reštauráciu, športové centrum, wellness, hotel, pracujete v oblasti služieb alebo obchodujete v inom segmente? 
 • Ste riaditeľom či manažérom firmy a chcete vašim zamestnancom navodiť tu správnu pracovnú atmosféru?

Každý chce, aby sa zákazníci v jeho priestoroch cítili príjemne a odniesli si čo najlepšiu zákaznícku skúsenosť. To však môže byť obzvlášť náročné, ak sa vaše priestory nachádzajú v starších budovách, alebo sú vystavované nežiadúcim pachom (cigarety, kuchyňa, toalety, ventilácia, smetné nádoby a pod.).

Štúdie neustále potvrdzujú, aký vplyv má to, čo cítime na naše pocity, spomienky a správanie. Správne vône môžu vyvolávať spomienky a vytvárať príjemnejšie skúsenosti pre návštevníkov prevádzok a zákazníkov. Naopak nepríjemný zápach môže spôsobiť, že zákazníci budú chcieť opustiť vaše priestory čo najrýchlejšie. 

Aroma marketing prináša účinné riešenie na odstránenie zápachu vo vašej prevádzke.

Aroma marketing vám nielen prevonia váš priestor, ale ponúka aj účinný spôsob na odstránenie zápachu. Vybrať si môžete z nášho katalógu vôní, ktoré obsahujú účinnú zložku, ktorá je doslova pohlcovač pachu. Vďaka prevoňaniu priestorov a odstráneniu zápachu urobíte z vášho biznisu miesto, kde sa budú zákazníci cítiť príjemne a budú sa radi vracať. 

Ako funguje odstránenie zápachu

Do väčšiny našich vôní pridávame pohlcovač pachu, účinnú zložku OM-Ega 30* vytvorenú zo zinočnatej soli a prírodného ricínového oleja. Molekuly zápachu sú viazané na túto aktívnu zložku, ktorá ich absorbuje. OM-Ega 30* sa používa aj v mnohých komerčne dostupných výrobkoch a pridáva sa aj ako bežná zložka do antiperspirantov.

Názorná ilustrácia ako dokáže pohlcovač pachu odstrániť molekuly zápachu.

 1. Molekuly zápachu, ktoré zachytávajú naše čuchové receptory, spôsobujú v priestoroch nepríjemné a nežiadúce vône. 
 2. Do priestoru je nainštalovaný difúzor, ktorý do ovzdušia uvoľňuje vôňu obsahujúcu pohlcovač pachu, ktorý dokáže absorbovať a eliminovať molekuly vytvárajúce zápach.
 3. Pohlcovač pachu sa naviaže na molekulu zápachu, čím vznikne nová neutrálna chemická zlúčenina, ktorá stráca svoj nepríjemný zápach. 
 4. V priestoroch je tak cítiť už len voňavé molekuly s príjemnými vôňami. 

Aké druhy zápachu možno odstrániť?

 • cigaretový zápach (nikotín)
 • zápach z toaliet
 • ventilácia
 • zatuchnutá miestnosť
 • zápach telesných tekutín (pot, moč)
 • vôňa cibule a cesnaku
 • vôňa rýb
 • pokazené potraviny
 • zápach fermentačných plynov pri procese kvasenia

Navyše, všetky nežiadúce pachy sú vďaka pohlcovaču pachu odstránené nielen z ovzdušia ale aj z kobercov, podláh, zo záclon, z vankúšov, či stien.

Ktoré vône neobsahujú pohlcovač pachov? Vône z kategórie jedlo, ktoré evokujú jedlo a nápoje.

Ktoré vône sú najlepšie na odstránenie zápachu? Vône z kategórie special - Clean air, Fresh office, Golden sunrise, Pacific ocean, Summer fresh). 

Pohlcovač pachu pre váš biznis

Naši odborníci na aroma marketing navrhnú v kooperácii s vami riešenie na mieru pre váš biznis, aby bolo odstránenie zápachu čo najúčinnejšie. 

 1. Identifikujeme zápach.
 2. Navrhneme vhodnú vôňu podľa vášho segmentu obsahujúcu pohlcovač pachu.
 3. Vyberieme a nainštalujeme vhodný difúzor vône pre váš priestor.
 4. Nastavíme vhodnú koncentráciu vône, aby bolo odstránenie zápachu čo najrýchlejšie.
 5. Vône pravidelne dopĺňame a staráme sa aj o servis difúzorov vo vašom priestore. 

Naše difúzory fungujú na patentovanej technológii rozptyľovania mikroskopických častíc vôní do priestoru. Nemusíte sa obávať žiadnych mokrých fľakov či iných pozostatkov. Vášmu priestoru, ktorý je postihnutý nepríjemnými zápachmi, poskytnú efektívne a kompletné riešenie na odstránenie zápachu. Zápach zmizne a príjemné vône ostanú. 

Názorné príklady odstránenia zápachu, s ktorými máme skúsenosti

 • Kaviarne a bary robíme prijateľnými aj pre nefajčiarov. Naše vône obsahujúce pohlcovač pachu sa účinne zbavia cigaretového zápachu šíriaceho sa z fajčiarskej miestnosti. 
 • Trpí vaša prevádzka na priame spojenie s kuchyňou? Pracujete v blízkosti závodnej kuchyne či mäsiarstva? 
 • Máte problémy s ventiláciou?
 • Máte problémy s kanalizáciou vo vašom okolí? 
 • Predávate alebo pracujete s materiálom so špecifickým zápachom? Ako napríklad pneumatiky, guma, chemický materiál, drogéria, železné materiály.
 • Potrebujete odstrániť zápach v kanceláriách, v spoločných priestoroch, zasadačkách?
 • Organizujete event v športových priestoroch (napr. NTC)? V priebehu pár hodín navodia naše vône tú správnu atmosféru a vďaka pohlcovaču pachu odstránia nežiadúci zápach typický pre konkrétny športový priestor.  

Naše vône nevtieravo navodia vo vašich priestoroch tú správnu atmosféru, aby sa u vás zákazníci cítili čo najlepšie a strávili u vás viac času, či viac nakúpili. Zároveň natrvalo odstránia nepríjemný a nežiadúci zápach.

Zaujali sme vás?

Pomocou aroma marketingu je možné pozitívne ovplyvňovať správanie vašich zákazníkov, zvýšiť produktivitu vašich zamestnancov a vytvárať kladné a dlhodobé emócie spojené s vašou značkou.