Späť na zoznam
18. marec 2020
Vône

Vôňa jazmínu pre pokoj na duši

Predstavte si letný večer, ktorým sa nesie vánok sladkej a exotickej vône jazmínu. Táto biela kvetina je pestovaná pre svoju krásu a nezameniteľnú vôňu.

Jej voňavé kvety rozkvitajú v noci, čo umožňuje, aby úrodu kvetov jazmínu zbierali, keď ich vôňa je najsilnejšia. Vôňa je často opisovaná ako opojná, hlboká, zmyselná a bohatá. 

Vôňa pri obradoch a rituáloch

Celosvetovo sa v mnohých krajinách oslavuje jazmín ako ich národná kvetina (napríklad v Pakistane) a využíva sa ako dekorácia obradov a rituálov, i ako dôležitá súčasť kultúrneho dedičstva. Je známa aj svojimi prirodzenými sedatívnymi účinkami, pretože vôňa jazmínu je upokojujúca. Pôvodne pochádza z teplého podnebia Ázie a existujú stovky pod-druhov jazmínu. Na výrobu väčšiny vôní sa používajú iba 2 druhy - Jasminum grandiflorum a Jasminum officinale.

Voňavá zložka kvetín sa považuje za látku, ktorá vytvára alebo rozbíja vôňu. S viac ako 100 chemickými zlúčeninami, ktoré sa vyskytujú v jazmíne, každý z hlavných druhov (Jasminum grandiflorum a Jasminum officinale) má jedinečné odlišné voňavé vlastnosti, ktoré určuje región a dokonca aj technika zberu.

Tajná zložka Chanel No. 5

Jazmín z Egypta má viac kvetinových vrcholov, zatiaľ čo jazmín z Talianska má plné tóny. Jazmín z Indie prirodzene obsahuje vyššie koncentrácie indolu - zlúčeniny, ktorá má hlbokú, živočíšnu a pižmovú vôňu. Ak nie ste opatrní pri výbere jazmínových kvetov, tvorba modrých kvetov vytvára väčšie množstvo indolu, čím sa mení vôňa najcennejších olejov. Zatiaľ čo najväčší výrobcovia jazmínu sú v Egypte, Tunisku a Indii, rodinné záhrady Mul v Grasse produkujú väčšinu jazmínu v regióne prostredníctvom exkluzívneho partnerstva pre spoločnosť Chanel, dodávajúcu základnú zložku (Jasminum grandiflorum) pre preslávený parfém Chanel No. 5.

Zložitá metóda zachytenia tej najintenzívnejšej vône

Pokiaľ ide o zachytenie esenciálneho oleja jazmínu, populárne metódy, ako je extrakcia lisovaná za studena a destilácia vodnou parou, sú príliš invazívne. Jazmín sa spracováva metódou extrakcie rozpúšťadlom a vytvára vysoko voňavý a koncentrovaný olej. Jeden vzácny kilogram vône jazmínu si vyžaduje viac ako 7 miliónov ručne spracovaných jazmínových kvetov. Aj keď extrakcia zberu a vôní je tak jemným a zdĺhavým procesom, jazmín je základnou zložkou mnohých milovaných vôní, ktoré sú všeobecne uctievané mužmi a ženami.

V našej ponuke nájdete aj vônu so zložkou jazmínu a nazýva sa JASMINE. Všetky naše vône sú zložené z tých najkvalitnejších prísad a sú vyrábané pod prísnym dohľadom certifikovaných laboratórií. Pri výrobe používame len tie najkvalitnejšie prírodné prísady, arómy a parfémové oleje. Tieto zložky a náš postup sú zárukou na dosiahnutie tej najvyššej kvality našich vôní.

Zdroj foto: unsplash.com


Podobný obsah


8. apríl 2020
Vône

Éterické oleje znížili vírusovú infekčnosť o viac ako 96%

Komparatívna štúdia antivírusových účinkov vybraných esenciálnych olejov

26. november 2019
Vône

Vôňa zimného vzduchu

Ktoré vône si spojíte s chladom? Je ním akurát tak dym z komína? Studený deň vonia inak ako horúci, ktorý je plný intenzívnych vôní ako: letný dážď či pokosená tráva.

Zaujali sme vás?

Pomocou aroma marketingu je možné pozitívne ovplyvňovať správanie vašich zákazníkov, zvýšiť produktivitu vašich zamestnancov a vytvárať kladné a dlhodobé emócie spojené s vašou značkou.